ROSENÍ SKEL - Díl 2. Pokračování
Proč ale k rosení dochází pouze ve spodní části skla? Vždyť materiál skleněné výplně je v celé ploše stejný! Důvodem je právě nižší povrchová teplota daného místa. Příčin snížené povrchové teploty je několik.
Proč ale k rosení dochází pouze ve spodní části skla? Vždyť materiál skleněné výplně je v celé ploše stejný! Důvodem je právě nižší povrchová teplota daného místa. Příčin snížené povrchové teploty je několik.
Jak bylo zmíněno, k rosení skel dochází zpravidla v jejich nejnižší části. Je tím myšleno povrchové okrajové rosení na vnitřní části skla – v interiéru. Tímto typem rosení se také budeme dále podrobněji zabývat. Dalšími typy povrchového rosení jsou bodové rosení a plošné rosení.
Snad každý z nás zná ten pocit, kdy konečně úspěšně dovršil dlouhý proces výběru vhodného objetu k bydlení a učinil rozhodnutí, že ten který byt nebo dům bude pro nás tou správnou volbou. Nechystáme-li se náš vysněný bytu či dům přímo nabýt do vlastnictví, nýbrž jen od jeho vlastníka dočasně pronajmout, následuje záhy další fáze, a to uzavírání nájemní smlouvy.
Častou otázkou kupujících v souvislosti s koupí bytu či domu je, jakým způsobem nastavit v kupní smlouvě platební podmínky tak, aby se vystavili co nejnižšímu riziku případného zneužití peněžních prostředků. Vyplatí se pro takový případ využít úschovy peněz u třetí osoby?
Skandinávská architektura je souhrnným pojmem pro architekturu dánskou, finskou, švédskou, norskou a islandskou. Severské země Evropy mají osobitý styl v bydlení, který se odráží zejména v jejich blízkém vztahu k přírodě a charakteru krajiny, která má na architekturu velký vliv. Tyto země jsou z velké části pokryté lesy, zejména Finsko, které je také zemí tisíců jezer.
Koupě bytu za účelem investice se v poslední době stává stále častějším trendem. Při volbě vhodného objektu koupě dávají kupující nezřídka kdy přednost bytům, které jsou již pronajaty. Kupujícím tak odpadají pozdější starosti s hledáním vhodného nájemce a s vyřizováním veškerých formalit s tím spojených.
Kupní smlouva, jejímž předmětem je koupě bytu či domu, musí, stejně jako každá jiná kupní smlouva, především splňovat zákonné požadavky, a to jak formální, tak obsahové. Účelem tohoto článku je nejen přiblížit tyto povinné náležitosti, ale i poskytnout další praktické tipy, především ve vztahu k samotnému obsahu kupní smlouvy.
Koupit byt či dům není jako koupit si košili. I když svým způsobem jsou si obě koupě podobné – i byt či dům, stejně jako košile, musí zájemci sednout. Výběr správné nemovitosti je často procesem trvajícím týdny až měsíce. Když už vhodný objekt nalezneme, je často třeba jednat rychle, a to ať již z důvodu existence dalších zájemců či z jiných důvodů na straně prodávajícího, který nezřídka na zájemce vyvíjí nemalé tlaky.